aktuality a upozornění

Omezení provozu ordinace – stav k 23.3.2020

Do odvolání je zastavena veškerá posudková a administrativní činnost, a dále veškerá neakutní péče, týká se to zejména:

  • preventivních prohlídek, prohlídek diabetiků včetně plánovaných
  • pracovnělékařské péče, vystavení a prodloužení řidičských průkazů, zbrojních průkazů, vyšetření pro OSSZ, výpisů z dokumentace, zpráv o úrazu apod.
  • odběrů, EKG vyšetření a očkování, pokud se nejedná o akutní stav
  • ambulantního monitorování TK (TK holter)
  • ostatních zdravotních potíží, které nejsou akutní
  • doprovodu pacientů, které nejsou nutné ze zdravotního hlediska

Pacienti s akutními potížemi budou ošetřeni pouze po předchozí telefonické domluvě době 8:00 – 11:00.

Všichni pacienti musí nosit roušku.

Pacienti v karanténě s příznaky infekce dýchacích cest nebudou v ordinaci ošetřeni, na základě doporučení hygieny budou vyšetřeni na přítomnost koronaviru v nemocnici.

Odběry v době 7:00-8:00 a odpolední ordinace pro plánované pacienty se ruší.

Vystavování receptů a ukončování pracovní neschopnosti(ev. i prodloužení, pokud se nejedná o zhoršení zdravotního stavu) bude prováděno telefonicky nebo e-mailem – 412 547 729, ordinace@mediartes.cz.

Náhradní termíny plánovaných prohlídek budou vypsány po ukončení epidemie.


Velký manuál ke koronaviru od expertů z Bulovky: co víme, proč zůstat doma a jak se ochránit

Doporučuji přečíst, odkaz zde


Jak probíhá karanténa?

Přiblížila ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Pokud lékař či hygienik nařídí člověku karanténu, znamená to pro dotyčného přerušení veškerého společenského života. Zvlášť přísná musí být karanténa v případě, že se infekce přenáší vzduchem kapénkami, jako je tomu u nemoci COVID-19. V takovém případě člověk nesmí chodit do práce, školy nebo do dětského kolektivu. Nesmí ale večer ani nikam za sportem, do divadla, do kina, do hospody nebo na návštěvu přátel. Musí se zdržovat jenom a pouze doma

Nákupy a doručování potravin

Protože člověk v karanténě nesmí opustit svůj byt, měl by si zařídit, jak a kdo ho bude zásobovat potravinami. Nejlepším řešením proto je, požádat rodinu nebo si nákup objednat přes internetové rozvážkové služby. I samotná předávka tašek s nákupem by měla mít svá pravidla. V nejlepším případě by měl zákazník zaplatit dopředu s tím, že mu kurýr nákup nechá přede dveřmi. Nejde ani tak o kontaminaci nějakých tašek, jako spíš o přímý kontakt člověka s člověkem třeba při mluvení nebo při pobytu v jedné místnosti.

Můžu jít vyvenčit psa?

V případě, že člověk, který je v karanténě, vlastní domácího mazlíčka a není nikdo jiný, kdo by ho mohl vyvenčit, může se s ním podle hygieničky vydat na velmi krátkou procházku do nejbližší vzdálenosti. Ta by ale měla proběhnout v době, kdy je venku co nejméně lidí. Od druhé osoby, potkáte-li se, vždy udržujte odstup minimálně 1 – 2 metry!

Společná domácnost

Karanténa se ukládá lidem, kteří byli v kontaktu s nemocným člověkem, nebo pobývali v rizikové oblasti. Ti poté musí mít svoji oddělenou místnost, ve které mohou čas po celou dobu karantény strávit. Hygienička připomíná, že lidé musí také dodržovat oddělené používání koupelny a WC a po použití je vždy vydezinfikovat. „Nesmí také zapomínat na to, že při splachování záchodu se musí uzavírat poklop, aby se aerosol nedostal do vzduchu,“ řekla hygienička.

Karanténa a rodina

Primárně by se měla rodina, jejíž člen se vrátil z rizikové oblasti, snažit o vyčlenění místnosti pro potřeby karantény a úplně tak minimalizovat s rodinným příslušníkem kontakt. „Pokud nelze v domácnosti oddělit osoby, které jsou v karanténě a které ne, individuálně to posuzuje hygienik.

Jiné zdravotní obtíže

Pokud by se v době karantény vyskytly zdravotní obtíže, které s koronavirem nesouvisí, zásadně nikdy nepodnikejte vlastní kroky a kontaktujte telefonicky svého lékaře.

NECHOĎTE  Z VLASTNÍHO ROZHODNUTÍ K JINÝM LÉKAŘŮM ČI DO NEMOCNICE !!!


Letní dovolená 2020

  • 20.7 - 31.7, 24.8 - 28.8, pro akutní případy zastupuje dr. Ács

Lékařská pohotovostní služba